Bodrum

Bodrum Nerede?

Bodrum, Ege bölgesinde bulunan Muğla şehrinin önemli ilçelerinden biridir. Doğusunda Milas ilçesine sınırı olup diğer üç tarafının Ege denizi ile çevrili olmasında güzel bir yarımadadır. İlçe Türkiye’nin en önemli turizm şehirlerinden biridir.

Yaz aylarında yerli ve yabancı turistler bölgenin muhteşem doğa güzelliklerinden istifade etmek için ilçeye akın etmektedir. Bölgede doğal güzelliklerin fazla olmasıyla geçmişte kavimler ve imparatorlukların egemenliği altına girmiştir. İlçe Hristiyan güçlerin elinden 1. Süleyman’ın Rodos seferi sırasında ele geçirilmiştir.

Bodrum’da görülmesi gereken yerler

Bu harika ilçenin turistler tarafından çok sık ziyaret edilmesi ve turizm ilçesi olmasının en büyük özelliği plajlarının ve denizlerinin güzel olmasının yanında eski tarihinin de hareketli olmasından kaynaklanmaktadır.

Bodrum ilçesinde görülmesi gereken önemli yerlerden birisi, Halikarnas Mozolesidir. Dünyanın yedi harikasından bir tanesi olarak gösterilen eser Kral Mausolos adına kız kardeşi Artemis tarafından Halikarnas’ta yaptırılan gösterişli bir mezardır. Yunan mitolojisi ve piramit yapısıyla Mısır mimarisini birleştiren görülmesi gereken harika bir eserdir.

Bu eserin yanında dünyanın en büyük 2. Sualtı arkeoloji müzesi olan Bodrum Kalesi bugüne kadar yapılan kalelerin içerisinde en sağlam olanıdır. Hiçbir şekilde deformasyona uğramadan günümüze kadar gelen kale içerisinde Akdeniz bölgesi ve Ege bölgesinde çıkarılan eserler sergilenmektedir.

Bodrum ilçesinin birbirinden güzel plajlarının başında Bitez plajı gelmektedir. Yeşilin ve mavinin doğallığı bozulmadan günümüze kadar gelmiş harika bir plajdır. Bitez plajı Turistlerin en çok ilgisini çeken yerler arasındadır.

Gümbet, Salmakis, Ortakent, Bağla, Aspat, Karaincir, Akyarlar, Turgutreis, Gümüşlük, Yalıkavak, Göltürkbükü ve Torba ise görülmesi gereken doğal plajlar ile turistlerin tatillerini yapmaları için harika dinlendirici yerlerdir.

Bodrum’a nasıl gidilir?

Bu harika ilçeye gelmek için hava yolu ulaşımı veya otobüs seferleri ile rahatlıkla gelinebilmektedir.

Bodrum’un tüm uçak ve otobüs seferlerine günün her saati biletsec.com sitemizden ulaşarak, biletinizi satın alabilirsiniz.

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları