Yurtdışında Balayı İçin 7 Adres

Hepimiz için evlilik hayatın en önemli ve en güzel virajlarından birisi. Ama evlenme teklifi, düğün hazırlıkları, düğün günü stresi derken bu tatlı telaş genç çiftler üzerinde farkında olmadan da olsa büyük bir baskı kuruyor. Bu tatlı telaşeden sıyrılıp, beraber adım atacakları bu yeni hayatın en güzel günleri olacak olan balayı tatilini yurtdışında geçirmek isteyenler için 10 farklı alternatif hazırladık.

1- Küba

Küba, Karayipler’in en büyük adası. Muhteşem doğası, tertemiz denizi ve nostaljik arabaları ile 70’lerde nostaljik bir hikayeye adım atmış gibi hissedebilirsiniz kendinizi. Kısa bir süre ayırıp tatil için gittiğiniz Küba’da, insanların yılın 365 günü tatil yaptığını görünce biraz keyfiniz kaçabilir ama rom kokusu sinmiş sokaklar, sokak aralarında salsa yapan Kübalı’lar ve cıvıl cıvıl Küba geceleri size her şeyi unutturacaktır.

2- Maldivler
maldivler

Resmi adıyla Maldiv Cumhuriyeti; 1200 adadan oluşan, tanrının ölmeden önce cenneti insanlara sunduğuna inanılan yeşil ve maviden bir köşe. 1200 adanın sadece 300’e yakınında yerleşim var ve bunların neredeyse 100 tanesi otel-ada şeklinde ve sadece o adadaki otele gelen misafirleri ağırlıyor.

Beyaz kumsallar, Hindistan cevizi ağaçları, mercan resifleri, güneş, okyanus ve balayı tatili bir arada düşünülünce karşılığını cennetten başka bir kelime ile ifade etmek mümkün değil.

3- Koh Samui
Koh Samui

Koruma altına alınan Tayland adacığı. Uçakla havaalanına indiğiniz anda bambudan yapılmış egzotik havaalanı binasını görür görmez Koh Samui’deki güzellikler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Öyle ki tatiliniz o dakika başlamıştır; bavullarınızı beklerken bile elinize hemen bir Hindistan cevizi ile pipet alıp serinlemeye ve buranın tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Türk vatandaşlarından vize istememesi, ekonomik fiyatlar, canlı bir gece hayatı ve muhteşem doğası ile balayı planı yapanların kesinlikle gözden kaçırmaması gereken bir yer.

4- Paris
paris

Aşk şehri ve de hep öyle kalacak. Filmlere bile romantizmi ile ilham veren Paris’e iner inmez bunu hissetmeniz mümkün. Her sokağı, her köşesi, her binası, büyük bir müzenin içerisindeymişsiniz hissi verir yaşanan her anda. Akılda en çok kalan Eiffel Müzesi olsa da görmeniz, yaşamanız gereken o kadar çok şey var ki kısa süreli tatillerde Paris’i yaşayıp bitirmek mümkün değil.

Uzun uçuşlara sıcak bakmayanlar, balayını her noktası aşk ve tarih kokan bir şehirde geçirmek isteyenler ve alışveriş tutkunları için Paris ilk sırada yer alması gereken yer.

5- Bahamalar
Bahamalar

Karayipler’in 700 adadan oluşan cennet köşelerinden birisi. En büyük gelir kaynakları turizm ve bu nedenle günlük yaşam dahi turistlerin ihtiyaçları düşünülerek planlanmış.

Bahamalar’da Okyanus o kadar temiz, mercan resifleri ve balık çeşitliliği o kadar fazla ki tüm Dünya’dan birçok sualtı fotoğrafçısının da uğrak yeri. Siz de şnorkelle ya da amatör dalış ekipleri ile bu güzelliklerin büyüsüne kendinizi kaptırabilirsiniz. Doğal mucizelerinin yanında oldukça fazla lüks mekana da sahip ülkede tatil yapmaksa birazcık tuzlu.

6- Saint Petersburg
Saint Petersburg

Rus kültürünün, Avrupa ile harmanlandığı, her köşesinde Rus Tarihi’ne ayna tutan bir detayın bulunduğu Saint Petersburg’u özellikle mayıs ve haziran aylarında balayına gidecekler düşünebilir. Beyaz Geceler Dönemi’nde (24 saat gündüz) Saint Petersburg’da bulunursanız neredeyse her gün ayrı bir festivale şahit olup katılmanız mümkün.

Saint Petersburg’da yapılacak ve yaşanacak o kadar fazla şey var ki; gün sonunda odanızdan Neva Nehri’ne doğru ayaklarınızı uzatıp manzarayı izlemeye başladığınızda yorulduğunuzu ancak anlayabilirsiniz.

7- Santorini
Santorini

Beyaz evleri, mavi kapı ve kubbeleri, Dünya’nın tescillenmiş en nefes kesici gün batımı manzaralarından birisine sahip Sentorini, Avrupa’nın aşk adası olarak biliniyor. Öyle ki burada evlenmek için aylar, hatta bazen yıllar öncesinden düğün günü alanlar bile var.

Denizi, kumsalları ve doğası ile güneşin tadının en güzel çıkarılacağı Ege incilerinden birisi. Aynı şekilde gece hayatı da o kadar hareketli ki hem eğlenip, hem de güzel bir balayı yapmak isteyen bir çok Avrupalı çiftin ilk tercihi.

Add Comment