Türkiye’nin En Güzel Butik Otelleri

Tatilde kaldığı otelin sıradan, kalabalık ve tekdüze olmasını istemeyenlerin tercihi butik oteller. Biz de yazımızda tatil planları yapanlar için Türkiye’nin en çok sevilen butik otellerini listeleyelim istedik.

Sabrinas Haus – Datça

Sabrinas Haus-Datca

Otele ulaşmak için kara yolu kullanılamıyor ve bir tekne ile sizi alıp bu huzur bahçesine getiriyorlar. Otelin birbirinden güzel ve birbirinden tamamen farklı 17 odası var ve hepsinin ayrı bir hikayesi var. Balayı için gideceklere ayrı bir oda tavsiye edilirken, yalnız başına keyif yapmak isteyenlere ayrı odalar.

Güllü Konakları – Şirince

Gullu Konakları-Sirince

Ziyaretçileri arasında Jodie Foster’ın da olduğu otel 2008 yılından beri müdavimlerine hizmet veriyor. Aslında bir Rum Köyü olan Şirince’nin tarihine uygun restore edilmiş ve mutfağında da bir çok yöresel yemek var. 12 odası olan otelde yer bulabilmek içinse aylar öncesinden yer ayırtmak gerekiyor.

Oyster Residence – Ölüdeniz

Oyster Residence-Oludeniz

Türk turistlerin daha tam keşfedemediği yerlerden birisi, oldukça fazla İngiliz konuğu var. Otelin konumundan dizaynına, yemeklerinden kullanılan eşyalara kadar her şey buranın bir huzur yuvası olduğunu ilk anda görmenizi sağlıyor; bu yüzden otele çocuk da kabul edilmiyor.

El Vino Hotel – Bodrum

El Vino Hotel – Bodrum

Bodrum’un hareketli aylarında bile kendi içine kapalı mükemmel bir cennet bahçesi. Sahiplerinin mimar olması otelin her detayında gözünüze çarpacak ve bir daha burayı unutamayacaksınız. Otelde beton görüntüsüne rastlamanız imkansız, her şey ahşap ve taş. Bir çok ünlünün de Bodrum’daki inziva köşesi.

Ajia Hotel – İstanbul

Ajia Hotel-istanbul

Kanlıca’da bulunan Ahmet Rasim Paşa Yalısı Serdar Bilgili’nin girişimleri ile restore edilerek butik otel haline getirildi ve İstanbul’a gelen bir çok ünlü simanın tercihi. Otelde 16 oda bulunuyor ve hepsi de son derece lüks dekore edilmiş. Otel 12 ay hizmet verse de bahar aylarında otelin havası bambaşka.

Lavanda Boutique Hotel – Şile

Lavanda Boutique Hotel – Sile

İstanbul’dan birkaç gün kaçmak isteyenler için Şile’deki cennet bahçesi. Yılın 12 ayı boyunca hizmet veren otelde aynı anda en fazla 35 kişi konaklayabiliyor. Yaz aylarında gittiyseniz havuz keyfi yapmanız da mümkün. Ancak İstanbul’a bu kadar yakın olması nedeniyle fiyatlar biraz kabarık.

Doors of Cappadocia – Kapadokya

Doors of Cappadocia-Kapadokya

Göreme’de Peri Bacaları’nın içinde kayadan oyulmuş 17 tane odası ile sizi mistik bir yolculuğa çıkarmayı vaat ediyor otel. Terasından ay ışığında yemek yerken de Göreme’nin eşsiz manzarası sizin için sergileniyor. Gündüz ise otelin bizzat misafirlerine düzenlemiş olduğu peri bacaları turları at üzerinde yapılıyor.

Taş Otel – Alaçatı

Tas Otel-Alacatı

Alaçatı’nın ilk oteli olma özelliğini de taşıyan Taş Otel eski bir Rum evinin restore edilmesi ile hizmete girmiş. Otel 12 ay boyunca hizmet verse de bahar aylarında otelin tadı bambaşka. Mutfağında yöreye ve Rum mutfağına ait bir çok lezzet de bulmak mümkün, çeşit çeşit reçelleri ise müşterilerinin vazgeçilmezi.

Add Comment