İzmir’de Gezilecek Cennetler

1- Çeşme
cesme

Aracınızla ister İzmir içinden isterseniz havaalanından yaklaşık 1 saat içinde ulaşabileceğiniz bu kıyı cenneti son dönemde popülerliliğini de arttırmıştır. Tarihi dokusu, sıcak insanları ve nostaljik sokaklarıyla da gittiğinizde sizi büyüleyen bu yerde gezmek için bir günün yetmeyeceğini geldiğinizde daha iyi anlayacaksınız.

Her kesimden tatilciyi bağrına basabilen Çeşme’de rüzgar sörfü denince alaçatı, kavun içinde sakızlı dondurma denince Dalyan limanı yada meşhur kumrusu sayılabilecek en bilinen keyif yerleridir.

Tüplü dalış yapabileceğiniz tekneler, eğlenceli tekne turları yada eşsiz plajlarıyla vazgeçilmez her türlü aktiviteyi barındıran bu nadide yer sadece İzmirliler için değil her şehirden gelen misafirleriyle eğlence ve konforu size bir arada sunmaktadır.

Konaklama için özellikle yaz aylarında oldukça erken rezervasyon yapmanız gerekirken konaklama seçenekleri arasında 5 yıldızlı oteller, pansiyonlar veya butik oteller tamamen sizin konforunuza hizmet edecek şekilde dizayn edilmiştir.

Tarihi Çeşme kalesinde yapacağınız gezintileri yada çarşıdagezerken bakmaya doyamayacağınız dükkanları ile başınızı döndürecektir. Buraya gelmişken kendi içinde de bir çok güzelliği barındıran Alaçatı’ya da mutlaka uğramalısınız. Hayatın hiç durmadığı bu yerde en kaliteli restoranlardan ayak üstü fast food dükkanlarına kadar her zevke ve bütçeye uygun bir yer bulunmaktadır. Yemeğinizi yedikten sonra ister yürüyüşle gecenin tadına varırsınız, ister yol üstündeki cafelerden birinde kahvenizi yudumlarsınız yada sabahlara kadar süren elit partilerden birinde dans ve müzüğün tadını çıkarırsınız. Seçim size kalmış.

2- Karaburun
karaburun

Dünya’daki havadaki oksijenin en temiz ve fazla olduğu yerlerden biri olan cennetten bir köşedir. Eşsiz doğası hatta bakir sayılabilecek deniz koylarıyla gelenlerin tutkunu olduğu bu mükemmel tatil kasabası sizi içtenliği ve güzelliği ile saracak ve sürekli gelmek için can atacaksınız. Hele bir de sabah erken uyananlardansanız çarşıda kurulan minik tezgahlardan tazecik organik köy ürünlerini, sebzelerini temin edebilirsiniz. Erkenci olmanız gerekiyor çünkü kendi mahsullerini satan köy sakinlerinin tezgahtaki ürünleri hemen satılıyor.

Balık yemeden, sahilde yürüyüş yapmadan ve müthiş koylarında yüzmeden dönememeniz gereken bir adrestir Karaburun. Sabah erken saatlerde gecenin karanlığında yol alan tekneleri taze balıklarla dönen balıkçıların ürünlerini akşam size servis eden lokantaların yemeklerinin bu eşsiz tadları tazeliklerinden gelmektedir.

Karaburun aynı zamanda motorsikletli gezginlerinde en çok tercih ettiği yerlerden biridir. Oldukça fazla virajlı yolları ve eşsiz doğasıyla yolculuklarını yapan motorsiklet gruplarına sahilde adım başı rastlamanız mümkündür. Her yönden paha biçilmez güzelliği ile varolan Karaburun betonlaşma esiri olmamış nadide güzelliklerden biridir.

3- Seferihisar

seferihisarYola çıktığınızı bile anlamadan varabileceğiniz kadar yakında olan Seferihisar son dönemde yat marinasıyla birlikte hızla gelişmiş ve güzelleşmişbir doğa harikasıdır. Kale içinde cumartesi günü kurulan Pazar yerinde hem yerli halktan hemde İzmir içinden bir çok misafiri barındırırken pazarda satılan ürünlerin tazeliği ve güzelliği sizi zorlayacaktır. Ev yapımı börekler, kurabiyeleri tazecik otlu gözlemeler, sebzeler , hediyelik eşyalar arasında gezerken alışverişin keyfine daha çok varacaksınız.

Yat marinasındaki teknelerin, yatların sular üzerindeki o narin süzülüşlerini izleyerek huzurla oturacağınız o kadar çok yer barındıran Seferihisar da zamanın nasıl geçtiğini anlamayacak ve buradan ayrılmak istemeyeceksiniz.

Çiçeklerle dolu yollarda yürüyüşünüzü yaparken köşe başında bir yere oturup kitabınızı okuyabilir, çocuğunuzla rahatça oyunlar oynayabilirsiniz. Sokakları kadar insanlarının da hareketli ve enerjik olması sizi daha da hayata bağlayacaktır.

Sabah kendinizi serin sularına bırakabileceğiniz bu eşi az bulunur yerde denizin temiz suyunun tutkunu olacaksınız.

Add Comment