Bilecik Otobüs Bileti

Bilecik Otobüs Bileti

İşinizden arta kalan zamanları bilet kuyruğunda bekleyerek geçirmeyin. Avantajlı saatler sunan Bilecik otobüs biletleri anında hizmet vermek için sizleri beklemektedir. Kendinizi özel hissetmeniz için güzel anları yakalamak için online bilet satış imkanı ile sizlere en kolay hizmet vermek için çaba göstermektedir.  Bilecik otobüs bileti kara yolu ile mükemmel doğal manzarası seyretmeniz için size satışlarda kolaylıklar sağlamaktadır.  Bilecik ekonomik otobüs biletleri en uygun fiyata biletsec.com sitemizden anında tıklanarak elde edebilirsiniz. Şehrin muhteşem manzarası ile tarihi yakalamak isteyenler bilet bulmak için mutlaka bize ulaşmalısınız. İnanamayacağınız mükemmellikteki ülkemizin doğal güzellikleri karşısında her yeri tekrar tekrar gezmek isteyeceksiniz. Bilecik Otobüs Firmaları ve Bilecik Otogarı Nerede? linke tıklayarak görebilirsiniz.

Bilecik Coğrafyası

Marmara bölgesinde yer almaktadır. Daha çok Marmara, Karadeniz, iç Anadolu ve ege bölgelerinin kesim noktaları üzerinde yer alır. Doğuda bolu ve Eskişehir, güneyde Kütahya, batıda bursa, kuzeyde Sakarya ile çevrilidir.

Bilecik İlçeleri

Söğüt, Pazaryeri, Gölpazarı, İnhisar, Bozöyük, Osmaneli olarak ilçeleri tarihimizde önemli yer edinmektedir.

Bilecik’e Nasıl Gidilir?

Bilecik’e demiryolu ulaşımı: Marmara bölgesinin Anadolu’ya açılan kapısı olarak bilinen Bilecik’in İstanbul- Ankara demiryolu bağlantısı bulunmaktadır. Bu bağlantı üzerinde Bilecik ili İstanbul-Eskişehir karayolunun üzerinde yer almaktadır.

Bilecik’e karayolu ulaşımı: Kara yolu ulaşımının en rahat olduğu ilimizdir. Bilecik otobüs bileti satın almak için biletsec.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bilecik’e havayolu ulaşımı:   Bursa Yenişehir havaalanı ile hizmet veren Bilecik havayolları misafirlerini servisler ile istedikleri yerlere gidebilirler.
Bilecik denizyolu ulaşımı: denizcilik ve taşımacılıkta birçok firma ile çalışan Bilecik şehri bu konuda bir hayli yol kat etmiştir. Denizcilikte her yerle bağlantılı olan bu şehir sizi çok şaşırtacak.

Bilecik’te Gezilecek Yerler

Kurtuluş savaşının simgesi zafer anıtı bu şehrimizde yer almaktadır. Tarihte önemli bir yeri olan ve bu kurulumlarda tarihi izler bırakan söğüt bu şehrimizde yer almaktadır. Mesire yerleri, kaplıcalar, yaylalar türbeler görülmeye değer nitelikte yapılardır. Bilecik yaylalarının sınırsız ferah havası içinize gençliği tekrar verecek.

Bilecik’teki Müzeler

Ertuğrul gazi müzesi, Bilecik müzesi, arkeoloji müzesi, Bilecik söğüt müzesi Bilecik’teki tarihi tekrar yaşatmak adına ince ayrıntılarla gizli bilgilerini bu müzelerde sunmaktadır.

Bilecik’te Tarihi Yapılar

Şeyh Edebali Türbesi, Ertuğrulgazi Türbesi, Malhatun Türbesi, Mihalgazi Türbesi, Dursun Fakıh Türbesi önemli türbeleridir. Hanlar ve kervansaraylar, eski savaş zamanlarından kalan kale ve kuleler tarihi tekrar anlatan eski yapılardır.

Bilecik’in Meşhur Yemekleri

Pide
Bükme
Dağ eriği ekşili çorba
Nohutlu çorba
Büzme tatlısı
Bıldırcın kebabı

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları