Belek

Belek Nerede?

Türkiye’nin gerek yurtdışından gelen vatandaşlar tarafından gerekse ülkemizin vatandaşları tarafından her yıl hiç istisnasız tercih edilen cennet kokan o kıyı kentlerinden biri hiç şüphesiz Antalya’dır. Antalya yazın çok fazla turiste ve vatandaşına ev sahipliği yapmakla birlikte konukseverliği ile onları adeta kendine hayran bırakmaktadır. Antalya’nın muazzam kentlerinden biri olan Belek de buna dâhildir.

Belek birçok milleti bünyesinde barındırmış, onları bağrına basmıştır. Anadolu’nun onlarca kenti gibi bir hayli yaşlı görüp geçirmiş bir kentidir. Belek’in tarihi milattan sonra 2. Yüzyıla kadar uzanmaktadır.

Belek’te görülmesi gereken yerler

Belek insanı etkileyen temiz bir havaya ve kokusunu içine çekmekten kendini alıkoyamayacağı kadar müthiş bir kokuya sahiptir. Beldeden girer girmez sizi kendine has edasıyla karşılar. Onun bu cazibesi her yıl binlerce insanı bu beldeye çeken onlarca sebep arasından yalnızca bir tanesidir. Deniziyle kumuyla Antalya’nın gözde ilçelerinden biri olan bu şirin kent sevdiklerinizle bol bol tatilin tadını çıkarabileceğiniz özelliklerde.

Aspendos kalesi gibi belki de eşi benzeri bulunmayacak nitelikteki bu kalenin gelenler tarafından mutlaka gezilmesi gerekir. Tarihin o eşsiz havası tanıklık etmekten memnuniyet duyacaksınızdır.

Helenistik döneminden günümüz miras bırakılmış olan Perge antik kentinin de mutlaka gezilmesi şiddetle tavsiye olunur. Gezip görmekle seyrine doyamayacağınız bu güzellikleri bırakıp yuvanıza dönmek istemeyeceksinizdir. Her gelenin buraya yerleşme kararı aldığı bir türlü bırakıp istemediği bir belde olan Belek artık ziyaretçileri tarafından her yıl gelip görülecekler arasında yerini almaktadır.

Belek’e nasıl gidilir?

Belek’e dilerseniz havayoluyla dilerseniz karayoluyla ulaşabilir, biletinizi buradan temin edebilirsiniz. Karayolunu tercih etmeniz sizi doğanın müthiş ve benzersiz özellikte incileri ve mücevherlerini görmenize sebep olacaktır. Sevdiklerinizle güzel ve benzersiz bir tatilin tadını çıkarmanız dileğiyle.

Belek’in tüm uçak ve otobüs seferlerine günün her saati biletsec.com sitemizden ulaşarak, biletinizi satın alabilirsiniz.

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları