Bayburt Otobüs Bileti

Bayburt Otobüs Bileti

Türkiye’nin bir yerden bir yere ulaşmak için artık bilet sırası beklemenize gerek yok. Acil işlerinizi, sevdiklerinizin özel günlerinde yanında olmak için ve görmek istediğiniz şehirlere gitmek için elinizin altındaki bu küçücük tuşlara dokunmanız yeterli. Bayburt otobüs biletleri ile tarihin her anına tanıklık etmiş bu şehri kolaylıkla görebilirsiniz. Online bilet satış imkânı ile uzakları yakın edin. Hızlı ve kolay bir şekilde alacağınız otobüs biletleri ile ülkemizin bütün güzelliklerini otobüsünüzün penceresinden seyrederek keyif yapabilme şansını kaçırmayın. Bayburt otobüs bileti uygun seçenek ve size uygun günlerde hizmetinizdedir. Hem keseniz için uygun olan hem de vaktinizi çalmayan Bayburt ekonomik otobüs biletleri ile en uygun fiyata biletsec.com adresinden alabilirsiniz. Yaşam alanlarınızı kısıtlamak için fırsatları kaçırmayın. Bayburt Otobüs Firmaları ve Bayburt Otogarı Nerede? linke tıklayarak görebilirsiniz.

Bayburt Coğrafyası

Tarihi ipek yolu üzerinde bulunmaktadır. Doğu Anadolu’yu Karadeniz’e bağlayan bölgede mükemmel kurulumu ile harika bir doğa şehridir. Konum itibari ile Türkiye’nin en önemli yerinde bulunmaktadır.

Bayburt İlçeleri

Demirözü ve Aydıntepe’dir. Az sayıda ilçesi ve az olan nüfusu ile sakin bir şehirdir.

Bayburt’a Nasıl Gidilir?

Bayburt’a demiryolu ulaşımı: Bu ilimizde demiryolu ulaşımı bulunmamaktadır.
Bayburt’a karayolu ulaşımı: Tarihi ipek yolu güzergâhından karayolu ulaşımı yapılmaktadır. Karadeniz Bölgesini Doğu Anadolu’ya bağlayan bu yol Bayburt için çok önemli bir güzergâhtır. Bayburt otobüs bileti yalnızca biletsec.com sitesinde en uygun fiyatlarla..
Bayburt’a havayolu ulaşımı: Erzurum uluslar arası hava limanına bir saat uzaklıkta olan şehir Trabzon uluslar arası havaalanına yüz yirmi dakika uzaklıktadır. Bu havaalanına inen yolcular servisler ile istedikleri yöne gidebilirler. Şehrin içinde havalimanı alanı yoktur.
Bayburt’a denizyolu ulaşımı: Bayburt şehrimizde deniz yolu ulaşımı yoktur.

Bayburt’ta Gezilecek Yerler

Bayburt kalesi, Helva Köyü Buz Mağarası, Saat Kulesi en çok merak edilip gezilmek istenilen yerlerdir.

Bayburt’taki Müzeler

Baksı müzesi. Seksen haneli bir köye kurulan müze köy halkını oldukça çok şaşırtmıştır. Bayburt’tan biraz uzak olan bu müze geleneklerin yok olmaması için ayakta durmaya çalışmaktadır.

Bayburt’ta Tarihi Yapılar

Bayburt kalesi, Aydıntepe yer altı şehri, Saruhan kalesi, dede korkut türbesi, Varzahan kiliseleri ve Bayburt muhteşem görünümlü tarihi evleri ile içinizi ısıtacaktır.

Bayburt’un Meşhur Yemekleri

Sıvıklı
Pirpirim lahanası
Isırgan lahanası
Kabak lahanası
Yemlik lahanası
Ebem ekmeği lahanası
Çiriş lahanası
Kuzu kulağı lahanası
Kavut çorbası
Yavan çorba
Kaygana
Ekşi lahana
Yumurta pilavı
Kadayıf dolması
Sirkeli köfte
Patatesli kereviz çorbası
Su böreği

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları