Batman Otobüs Bileti

Batman Otobüs Bileti

Sizin uygun zamanınızda memleketinize bitmek için ya da işlerinizin yoğun olduğu zamanlarda iş yerinize şehir dışından yetişmek için bilet aramak sizi yormasın. Anında online bilet satış hizmeti ile aradığınız rahatlığı bulabilirsiniz. Evinizden iş yerinizden Batman otobüs fiyatlarını öğrenebilir ve saatlerini size uygun zaman dilimi içinde batman otobüs bileti karşılaştırarak seçebilirsiniz. Zamanın farkına varın ve bu değeri kaybetmemek için boşa vakit harcamayın. Batman otobüs biletleri firmamız sayesinde layık olduğu ilgiyi bulacaktır. Sizde bu ilgiye duyarsız kalmamalısınız. Batman ekonomik otobüs biletleri en uygun fiyata biletsec.com sitemizden anında alabilirsiniz. Paranız ve zamanınız boşa akmasın. İmkânlarınız elverdiğince yapacağınız gezilerde kendinizi kısıtlamayın. Batman Otobüs Firmaları ve  Batman Otogarı Nerede? linke tıklayarak görebilirsiniz.

Batman Coğrafyası

Değer verilmesi ve gidilip görülmesi gereken güzide şehrimiz Batman. Türkiye’nin asil nehrinin topraklarında bulunan bir doğa harikasıdır. Güneydoğu Anadolu’nun verimli topraklarında yer alan bu şehrimiz iklimi ile de farklı ürünlere ev sahipliği eder. Çetin kışları atlatabilen batman bahara mükemmel renklerle çıkar. Türkiye’nin yetmiş ikinci ilidir.

Batman İlçeleri

Beşiri, Gercüş, Hasankeyf, Kozluk ve Sason’dur.

Batman’a Nasıl Gidilir?

Batman’a demiryolu ulaşımı: Batmanda en çok kullanılan ulaşım şeklidir.
Batman’a karayolu ulaşımı: Türkiye’nin her yerinden karayolu ile ulaşım mümkündür. Çok fazla olmayan otobüs seferleri yinede her gün olmaktadır. En ucuz Batman otobüs bileti sadece biletsec.com’da
Batman’a havayolu ulaşımı: Batman’dan Ankara, İstanbul, İzmir’e hava yolu seferleri yapılmaktadır. Buralardan aktarmalı olarak istediğiniz şehre gidebilirisiniz.
Batman’a denizyolu ulaşımı: Böyle bir imken olmadığı için diğer ulaşım yolları tercih edilmelidir.

Batman’da Gezilecek Yerler

Çok fazla gezilecek mekânı olmayan bu şehir en fazla turist sayısını alan ve turizm kapılarını ülkemize açacak olan Hasankeyf’i sınırlarında bulundurmaktadır. Ayrıca türkülere konu olan Malabadi köprüsü burada bulunmaktadır. Hallan Cemi Höyüğü, Seyyid Bilal Türbesi, İmam Abdullah Zaviyesi, Zeynel Bey Kümbeti gibi yerler de gezilecek yerler arasındadır. Hasankeyf kendine dünyanın dört bir tarafından ziyaretçi alarak Batma’nın tanıtılması için önemli bir yer olmuştur.

Batman’daki Müzeler

Batman’ın tek müzesi Batman Müzesi’dir. İçerisinde geçmişe ait birçok içeriği bulunan eserleri bulundurmaktadır.

Batman’daki Tarihi Yapılar

Pertükan Kalesi, Beksi Kalesi, Kandil Kalesi Rabat Kalesi, Bozikan Kalesi, Kozluk (Hezo) Kalesi ve Hasankeyf Kalesi Batman’daki eski uygarlıkların yapmış olduğu ve günümüze kadar ayakta duran kalelerdir. Eski yapılarını korumak için sürekli restore edilmektedir.

Batman’ın Meşhur Yemekleri

Yoğurtlu leben
Bumbar
Batman usulü kütülk
Kışlık dolma
Şam böreği
Saç yava
Babaganuç
Patates dolma
Saç ekmeği
Büryan

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları