Bartın Otobüs Bileti

Bartın Otobüs Bileti

Karadeniz’in eşsiz manzarası arasına saklanmış şehir Bartın. Artık teknoloji o kadar ilerledi ki elinizdeki imkânlar anında görülebilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Uzak yerler gitmek için günlerce giden araçların takibini yapmayın. Online bilet satış hizmetleri ile istediğiniz zaman istediğiniz yere gitme şansınız artık çok kolay. Bartın otobüs bileti saat ve gün kaygısı olmadan istediğiniz zamanda elinizde. Kimseyle görüşüp konuşmadan kendi zamanınızı ayarlayın ve Bartın otobüs biletini gideceğiniz keyifli anları yakalamak için arkadaşlarınızla birlikte ayırt ettirin. Bartın ekonomik otobüs biletleri en uygun fiyata biletsec.com adresinden kolaylıkla alabilirsiniz. Yeşil mavinin mükemmel uyumuna sizde tanık olacaksınız. Bartın Otobüs Firmaları ve Bartın Otogarı Nerede? linke tıklayarak görebilirsiniz.

Bartın Coğrafyası

Kuzeyini şahane Karadeniz kıyı şeridini takip eden Bartın güneyde Karabük, batıda Zonguldak, doğuda Kastamonu ile çevrelenmiştir. Kente adını veren Bartın Irmağı’dır. Etrafı yüksek olmayan dağlar ile çevrilidir.

Bartın İlçeleri

Amasra, Kurucaşile, ulus ile küçük bir şehirdir. Ancak yaz aylarında şehre gelen nüfus sayısı artmaktadır.

Bartın’a Nasıl Gidilir?

Bartın’a demiryolu ulaşımı: En yakın demir yolu istasyonu 38 kilometre uzaklıkta ki Saltukova’dır.
Bartın’a karayolu ulaşımı: Ulaşımın büyük bölümü karayolu ile sağlanmaktadır. Batıda Çaycuma-Devrek- Mengen-yeniçağa, güneyde Safranbolu-Gerede üzerinden yapılmaktadır. Doğuda Cide, güneyde yine Safranbolu üzerinden Orta ve doğu Karadeniz ve İç Anadolu’ya açılmaktadır. Bartın otobüs bileti en uygun fiyat alternatifleri ile biletsec.com’da.
Bartın’a havayolu ulaşımı: En yakın havaalanı Zonguldak Saltukova’dadır. Küçük bir yerleşim yeri olması ulaşımı kolaylaştırmaktadır.
Bartın’a denizyolu ulaşımı: Bartın’da uluslar arası hizmet veren Bartın limanı aynı zamanda ulaşım için de kullanılır. Amasra ve Kurucaşile limanları ulusal ticari limanlar olarak bilinir. Önemli bir yeri olan bu limanlar aynı zamanda ulaşımı da sağlamaktadır.

Bartın’da Gezilecek Yerler

Gürcoluk Mağarası, Ulukaya Şelalesi, Küre Dağı Milli Parkı bu eşsiz tabiatın arasında gezmeniz için mükemmel seçimler olacaktır.

Bartın’daki Müzeler

Amasra müzesi her şeyi en ince ayrıntısına kadar anlatan geniş çaplı bir müzedir. Müze de aradığınız her ayrıntıyı en ince detayına kadar bulabilirsiniz.

Bartın’da Tarihi Yapılar

Kuş yakası anıtı, Bedesten, Amasra kalesi, kemere köprü, cenova şatosu, Direkli Kaya ve kiliseler bulunmaktadır. Tarihi yerlerinde asırlık öyküleri barındıran şehir turistleri çekmektedir. Özellikle kiliselerin olması yabancı uyruklu misafirleri her zaman kabul edilmesi için iyi bir seçenektir. Tarihini arayan yabancılar doğal güzelliklerin de etkisinden kurtulamayacaklar.

Bartın’ın Meşhur Yemekleri

Pirinçli mantı
Pumpum çorbası
Yumurtalı ısbut
Kabak burması

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları