Balıkesir Otobüs Bileti

Balıkesir Otobüs Bileti

Balıkesir otobüs bileti alırken istediğimiz firmaların biletlerini bulmak her zaman kolay olmaz. Özellikle yaz aylarında memleketine giden kişiler, evine dönen öğrenciler için bir hayli zor bir durumdur. Zaten kısıtlı olan vaktinizi boşa bilet arayarak ve sıra bekleyerek, günleri takip ederek geçirmek zorunda kalmayın. Elinizin altında olan online bilet satış uygulamaları sayesinde vaktinizi daha da keyifli hale getirebilirsiniz. Zamanınızı boşa harcamadan en uygun fiyatlı Balıkesir otobüs biletleri günün her saati ve haftanın her günü anında elinizin altında olacak. Şehrinizin eşsiz manzaralarını izleyerek gitmek size büyük keyif verecektir. Balıkesir ekonomik otobüs biletleri en uygun fiyata biletsec.com adresinden kolaylıkla alabilirsiniz. Balıkesir Otobüs Firmaları ve Balıkesir Otogarı Nerede? linke tıklayarak görebilirsiniz.

Balıkesir Coğrafyası

Muhteşem doğal yapısı ile kendine çağıran Balıkesir, Marmara bölgesinin hem ege’de hem de Marmara’da kıyısı olan harika şehrimizdir. Kuzeyinde Marmara denizi, güneyinde İzmir ve Manisa, doğusunda bursa ve Kütahya ile çevrilidir. Düz bir plato görünümü ile tabiat harikalarını içinde saklar.

Balıkesir İlçeleri

Muhteşem güzellikleri ile Ayvalık, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gömeç, Gönen ve Havran’dır.

Balıkesir’e Nasıl Gidilir?

Balıkesir’e demiryolu ulaşımı: Balıkesir tren garı şehre iki ya da üç kilometre uzaklıktadır.
Balıkesir’e karayolu ulaşımı: İstanbul, Ankara ve İzmir’in yanında bursa, Eskişehir’den de seferler düzenlenmektedir. Balıkesir’e otobüs ile seyahat etmek için otobüs firması alternatifiniz oldukça fazla. Biletsec.com sitemiz üzerinden Balıkesir otobüs bileti satın alabilirsiniz.
Balıkesir’e havayolu ulaşımı: Edremit körfezi limanı kullanılmaktadır.
Balıkesir’e denizyolu ulaşımı: Marmara ve ege’de sınırlarının olması her açıdan kolaylık sağlar.

Balıkesir’de Gezilecek Yerler

Bandırma’daki kuş cenneti Milli Parkı, Ulubat Gölü, Kaz Dağı Milli Parkı, Ayvalık’ta bulunan Şeytan Sofrası, Ali Bey Adası, muhteşem doğal güzelliği ile sizleri beklemektedir.

Balıkesir’deki Müzeler

Kuvayi Milliye Müzesi, Bandırma Arkeoloji Müzesi, Tahta Kuşlar Etnoğrafya Müzesi, Bigadiç Müze ve Kültür Evi aklınızda canlandırdığınız tarihi tekrar gözler önüne serecektir.

Balıkesir’de Tarihi Yapılar

Fatih Sultan Mehmet tarafından yapılan Zağnos Paşa Camii, ve Külliyesi, Ulu Camii, Hüdavendigar Camii, Karesi Bey Türbesi, Ali Şuuri Medresesi, Taşpınar Hamamı ve daha birçok hanlar, hamamlar, türbeler, çeşmeler, saat kuleleri, medreseler, kaleler, şadırvanlar, manastırlar, kiliseler bulunur. Tarihe ortaklı etmiş bu mükemmel şehrimiz birçok kültürü bir arada yaşamıştır.

Balıkesir’in Meşhur Yemekleri

Keşkek
Sura
Tirit
Güveç
Düğün çorbası
Saçaklı mantı
Manav tarhanası
Mafiş
Börülce
Höşmerim tatlısı
Lor tatlısı
Metez
Çalkama
Kaymak hamuru

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları