Aydın Otobüs Bileti

Aydın Otobüs Bileti

Aydın otobüs biletleri internet üzerinden online bilet satış yapılabilen siteler sayesinde kolayca erişilebilir bir hale geldi. Aydın otobüs bileti almak için online bilet satış yapan biletsec.com’ dan sipariş verebilirsiniz ve daha uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz. Aydın Otobüs Firmaları ve Aydın Otogarı Nerede? linklerine tıklayarak biletinizi kolayca rezerve edin.

Aydın’ın Coğrafyası

Coğrafi konumu sebebiyle ilk çağ dönemlerinden bugüne önemli bir yerleşke olan Aydın’ ın kuzeyinde İzmir ve Manisa, doğusunda denizli, güneyinde Muğla yer almaktadır. Ege’ nin güzide kıyı kentlerinden biridir. Aydın’ ın nüfusu 1.006.541 kişidir. Ekonomisi son derece gelişmiş olan Aydın, hem sanayi ve turizm, hem de bir tarım ve hayvancılık merkezidir.

Aydın’ın İlçeleri

Aydın’ ın Bozdoğan, Buharkent, Germencik, Çine, İncirliova, Karacasu, Karpuzlu, koçarlı, Köşk, Kuşadası, Kuyucak, Nazilli, Söke, Didim, Efeler, Sultanhisar ve Yenipazar’ la birlikte toplamda 17 ilçesi bulunmaktadır.

Aydın’a Nasıl Gidilir?

Aydın’ a karayolu ulaşımı: Aydın-İzmir ve Aydın-Denizli karayolları ile Türkiye’ nin her iline bağlanır. Aydın otogarındanbir tüm bölgelere düzenli otobüs seferleri vardır. En uygun fiyatlı Aydın otobüs bileti için biletsec.com sitemizi ziyaret ediniz.
Aydın’a hava yolu ulaşımı: İzmir Adnan Menderes Hava Limanı üzerinden gidilebilmektedir. Aydın ili merkezi İzmir’ e 130 km. mesafede yer almaktadır. Ayrıca Selçuk ve Tepecik stool tipi küçük hava alanları da mevcuttur.
Aydın’a demiryolu ulaşımı: Aydın ilini batı-doğuya kat eden demiryolu üzerinde Söke, Germencik, İncirliova, Aydın Merkez, Köşk, Sultanhisar, Nazilli, Kuyucak ve Buharkent ilçeleri bulunmaktadır. Aydın il sınırları içinde toplam demiryolu uzunluğu Söke-Buharkent arası 134,6 km’ dir.

Aydın’da Gezilecek Yerler

Aydın, Türkiye’ nin en önemli turizm merkezlerinden biridir ve tarihi bir yerleşim olması sebebiyle gezip görülebilecek çok fazla yer vardır. Milet, Meryem Ana, Gerga, Efes sahili bunlardan sadece birkaçıdır. Kış aylarında gerçekleştirilen deve güreşleri de son yıllarda çokça ilgi görür hale gelmiştir.

Aydın’daki Müzeler

Müze zengini illerden biri olan Aydın’ da Karacasu Etnografya Müzesi, Kuvai Milliye Müzesi, Afrodisias Müzesi, Aydın Arkeoloji Müzesi ve Otantika Etnografi Müzesi bulunmaktadır.

Aydın’daki Tarihi Yapılar

Alabanda, Alinda, Apollon Tapınağı, Magnesia, Nysa, Ramazan Paşa Camii, Arpaz Kalesi, Tarihi Tren İstasyonu gibi daha pek çok tarihi yapılar mevcuttur.

Aydın’ın Meşhur Yemekleri

Havuç Çorbası
Aydın Sıkması
Teleme Tatlısı
Sütlü Yemiş
Aydın çemeni
Etli Kereviz
Alca Pilav
Kalburabastı
Etli Enginar Yaprağı
Koruk ekşili bamya
Yemiş tatlısı
Zerde
Avukma
Kulak Çorbası
Aydın Güveci

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları