Artvin Otobüs Bileti

Artvin Otobüs Bileti

Artvin otobüs biletleri internet yoluyla on line bilet satış sayesinde kolayca elde edilebiliyor.  Sizde Artvin otobüs bileti almak için otogara ya da irtibat bürolarına gitmek yerine otobüs biletlerini  on line bilet satış yapan biletsec.com’ dan temin edebilirsiniz. Erken rezervasyon ve kampanya dönemleri sayesinde indirimlerden yararlanabilir, daha ekonomik koşullarda bir seyahati garantileyebilirsiniz. Artvin Otobüs Firmaları ve Artvin Otogarı Nerede? linklerine tıklayarak hemen biletinizi alabilirsiniz.

Artvin’ in Coğrafyası

Artvin, Doğu Karadeniz Bölgesi’ nde yer alan bir kıyı ve sınır şehridir.  Nüfusu 165.580 kişi olan Artvin, Türkiye’ nin küçük illerinden biridir. Ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanan Artvin, sınır ticaretinden de gelir elde etmektedir. Ayrıca doğa ve kültür turizmi de artmaktadır.

Artvin’ in İlçeleri

Artvin ili, Ardanuç, Arhavi, Borçka, Hopa, Murgul, Şavşat ve Yusufeli olmak üzere toplamda yedi ilçeye sahiptir.

Artvin’e Nasıl Gidilir?

Artvin’ e Karayolu ulaşımı: Karadeniz Sahil Yolu ile kolayca gidilebilmektedir. Artvin Otobüs Terminali’ nden pek çok bölgeye düzenli otobüs seferleri mevcuttur ve şehir merkezinden minibüslerle kolayca ulaşılabilir. Biletsec.com web sayfasından artvin otobüs bileti en uygun fiyatlar ile online olarak satışa sunulmaktadır.
Artvin’ e demiryolu ulaşımı: En yakın tren istasyonu Erzurum’ dadır ve buradan otobüsle Artvin’e geçiş yapılabilir.
Artvin’e havayolu ulaşımı: Erzurum ve Trabzon hava alanlarından otobüsle Artvin’ e ulaşılabilir.

Artvin’ da Gezilecek Yerler

Yayla ve kültür turizmi, doğa gezileri ve doğa sporları gibi amaçlarla pek çok turist ağırlayan Artvin, en çok Arsiyan, Karçal ve Mersivan yaylaları ile Hatıla Vadisi ile tercih edilmektedir.

Artvin’ deki Müzeler

Dikyamaç Köyü Yaşam Tarzı Müzesi dışında herhangi bir müze bulunmamaktadır. Ancak barındırdığı terihi yapılarla Artvin’ den bir açık hava müzesi olarak da bahsedebiliriz.

Artvin’ deki Tarihi Yapılar

İşhan Manastırı (Kanlı Kilise), Tek kale (Dört Kilise) Manastırı, Barhal (Altıparmak) Kilisesi, Pırnallı (Porta) Manastırı – Bağlık Mezrası, Bağcılar Manastırı, Hamamlı (Dolishane) Manastırı, Kaçkal Manastırı Alabalık Köyü, Cevizli Manastırı, İbrikli Kilisesi gibi çok sayıda eski dini ve tarihi yapılar mevcuttur. Ayrıca, Artvin (Livana) Kalesi, Şavşat (Satlel) Kalesi, Ardanuç (Gevhernik) Kalesi, Aşbişen Kalesi, Bilbilan Kalesi, Boeslt Kalesi, Ciha Kalesi, Dutlu Kalesi, Dört Kilise Kalesi, Çarşı Camii ve İşhan Kalesi ve daha sayamayacağımız onlarca kale ile Artvin, Türkiye’ nin önde gelen açık hava müzeleri arasındadır.

Artvin’ ın Meşhur Yemekleri

Hınkal
Çergebaz
Gendima
Herisa
Şilav
Hasuta
Kaysefe
Zurbiyet
Püşürük çorbası
Soğan harşosu
Çinçar çorbası

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları