Ardahan Otobüs Bileti

Ardahan Otobüs Bileti

Ardahan otobüs biletleri internet üzerinden on line olarak satın alınabilmektedir.  Ardahan otobüs bileti almak ya da rezervasyon yaptırmak için otogara ya da irtibat bürolarına gitmeniz gerekmez. Ardahan otobüs biletlerini  on line bilet satışı yapan biletsec.com’ dan uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Ayrıca kampanyaları da yine aynı site üzerinden takip edebilir ve indirim günlerini yakalayarak ekonomik fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Ardahan Otobüs Firmaları ve Ardahan Otogarı Nerede? linklerine tıklayarak biletinizi hemen kestirebilirsiniz.

Ardahan’ ın Coğrafyası

Ardahan ili, Kuzeyde ve Doğu’ da Gürcistan ile güneyde Kars, batıda Artvin ve Erzurum ile çevrilidir. Kura Nehri, Aktaş Gölü ve Çıldır Gölü Ardahan’ dadır. Şehir, nispeten dağlık bir bölgede kurulmuştur. Araziler genel olarak engebelidir. Ardahan ekonomisi tarım ve hayvancılıkla ifade edilir. Kaşar peyniri üretimi de yaygındır. Nüfusu 106.634 kişidir. Ardahan, işsizlik sebebiyle dışarıya çok fazla göç vermiştir. Türkiye’ nin en küçük illerinden biridir.

Ardahan’ ın İlçeleri

Ardahan ili, Çıldır, Posof, Damal, Göle ve Hanak olmak üzere 5 ilçeye sahiptir.

Ardahan’ a Nasıl Gidilir?

Ardahan’ a Karayolu ulaşımı:  Ardahan otobüs firmaları ile Ardahan’ a ülkenin pek çok ilinden ulaşım mümkündür. Şehir merkezinden minibüslerle Ardahan Otobüs Terminali ’ne ulaşılabilmektedir. En uygun Ardahan otobüs bileti için biletsec.com sitemizi ziyaret ediniz.
Ardahan’ a demiryolu ulaşımı: Ardahan demiryolu projesi henüz yapım aşamasındadır.
Ardahan’a havayolu ulaşımı: Kars havaalanından Ardahan’ a servislerle ulaşılabilir.

Ardahan’ da Gezilecek Yerler

Ardahan, muhteşem yaylaları, Çıldır Gölü, Kura Nehri, tarihi ören yerleri ve tarihi mekânlarıyla gezilebilecek yerleri olan ve son zamanlarda turizmi gelişme göstermiş bir şehirdir. Adeta bir açık hava müzesi olan Ardahan, tarihi ören yerleri ve kaleleri ile ilgi görmektedir. Ayrıca Ardahan doğa turizmi ve kültür turizmiyle de gün geçtikçe ilgi gelişmektedir.

Ardahan’ daki Müzeler

Ardahan’ da, Ardahan Kongre Evi içinde bir kent müzesi mevcuttur.

Ardahan’ daki Tarihi Yapılar

Ardahan, tarihe tanıklık etmiş eski bir yerleşim merkezi olduğundan her dönemde inşa edilmiş pek çok tarihi yapısı ile göze çarpmaktadır. Ardahan Kalesi, Altaş Ur Kalesi, Kinzi Kalesi, Kalecik Kalesi, Şeytan Kalesi, Posof Çayı Köprüsü, Taş Köprü, Gülyüzü Pekleşen Köyü köprüsü gibi daha pek çok tarihi yapı bulunmaktadır. Turistik ve kültürel literatüre girmese de, Ardahan’ da halen onarım isteyen çok fazla sayıda tarihi yapı bulunmaktadır.

Ardahan’ ın Meşhur Yemekleri

Piti (Bozbaş)
Ardahan helvası
Fodol gevreği
Pişi
Katmer
Feselli
Haşıl
Boran

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları