Antalya Otobüs Bileti

Antalya Otobüs Bileti

Antalya otobüs bileti için internetin avantajlarından yararlanma imkanı bulabilirsiniz. Önceki yıllarda sadece uçak bileti satın almak için kullanılan online satış sistemi şimdilerde Antalya otobüs biletleri içinde geçerli bir hal aldı. Sadece bir tıkla yolcular için gerekli olan bütün bilgilerin ve firmaların aynı sayfada toplanmasıyla yolculuklarda keyifli bir aktivite haline geldi. İnternetin sunduğu bu imkanlardan yararlanarak Antalya ekonomik otobüs biletleri için tek yapmanız gereken biletsec.com adresinden kendinize en uygun bileti rezerve edebilirsiniz. Antalya Otobüs Firmaları ve Antalya Otogarı Nerede? linke tıklayarak görebilirsiniz.

Antalya Coğrafyası

Türkiye’nin nadide şehirlerinden olan Antalya, Akdeniz Bölgesi’nin batı kısmında yer almaktadır. Nüfusu 2.200.000 üzerinde olan Antalya Türkiye’nin en kalabalık 5. şehridir. Ekonomik açıdan ticaret, turizm ve tarımla kendini gösteren Antalya özellikle turizm alanları ve turizm hizmetleri açısından kendini geliştirmiş şehirlerdendir.

Antalya’nın İlçeleri

Antalya Merkez, Akseki, Alanya, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Manavgat, Muratpaşa, Kemer, Konyaaltı, Kaş, Demre, Döşemealtı, Elmalı, Korkuteli, Kumluca, Serik, Kepez ve Finike olmak üzere Antalya’nın 19 ilçesi bulunmaktadır.

Antalya’ya Nasıl Gidilir?

Antalya Karayolu Ulaşımı: Antalya otogarı üzerinden diğer illere otobüs seferleri düzenlenmektedir. Ayrıca dış illerden de Antalya’ya otobüs ulaşımı sağlanmaktadır. Antalya otobüs bileti en uygun ödeme seçenekleri ile biletsec.com’dan satın alınabilir.
Antalya Demiryolu Ulaşımı: Antalya iline demir yolu ile ulaşım sağlanamamaktadır.
Antalya Denizyolu Ulaşımı: Antalya ilinin batısında bulunan ve Port Akdeniz adı verilen liman bölgesinden deniz yolu ulaşımı sağlanmaktadır.
Antalya Hava Yolu Ulaşımı: Antalya’da 1. Uluslararası ve 2. Uluslararası olmak üzere dış hatlara hizmet veren iki havalimanı bulunmaktadır. Havalimanı İç Hatlar Terminali ile de yurt içine hizmet vermektedir.

Antalya’da Gezilecek Yerler

Karain Mağarası, Damlataş Mağarası, Düden ve Manavgat Şelaleleri Antalya’nın gezilip görülmesi gereken güzide yerlerindendir. Kış mevsimi yumuşak geçmesine rağmen Saklıkent adı verilen bölgede belirli zamanlarda kayak yapılabilmektedir. Konyaaltı ve Lara plajları da görülmeye değer mekânlarındandır. Eğlenceli yerler arayanlar için Ekopark ve Minicity’de görülmesi gereken güzel ortamlardandır.

Antalya’daki Müzeler

Antalya Müzesi, Antalya Kaleiçi Müzesi, Atatürk Müzesi, Kent Müzesi ve Oyuncak Müzesi görülmesi gereken değerlerdendir. Ayrıca Manavgat’ta bulunan Side Müzesi ve Alanya Kızılkule Etnografya Müzesi gezilebilecek müzelerdendir.

Antalya’daki Tarihi Yapılar

Aspendos Tiyatrosu ve Antik Kenti, Alara Kalesi ve Alara Han, Korkut Cami ve Sultan Süleyman Cami görülmesi gereken tarihi yapılardır. İskele Cami, Yivli Minare, Karatay Medresesi, Aya Yorgi Kilisesi görülecek diğer yapılardır.

Antalya’nın Meşhur Yemekleri

Kekikli Çorba
Borana
Testi Kebabı
Labada Aşı
Tepsi Böreği
Sarı Burma
Kölle

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları