Ankara Otogarı

Ankara Otogarı Nerede?

Ankara Otogarı, yolcu taşıma kapasitesi, üzerine kurulduğu alan ve içerisinde hizmet veren işletmeler açısından İstanbul otogarı dahil Türkiye’deki tüm otogarları kıskandıracak derecede Türkiye’nin en büyük otogarıdır. 128.520 metrekare kapalı alan ve 100.000 metrekare de açık alan olarak hizmet veren Ankara Otogarı, toplam 228.520 metrekare alanda hizmet vermekte olup bir o kadar da peyzaj alanına sahiptir.

Ankara Otogarında giden yolcu peronları ile gelen yolcu peronlarının ayrı katlarda olması hem işletmeler için hem de yolcular için Ankara Otogarını daha anlaşılır bir hale dönüştürmüştür. İşletmenin yönetimindeki yetkili kurum Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığıdır.

Günlük toplam sefer sayısının 2500 üzeri olduğu Ankara Otogarında günlük ortalama 100.000 üzeri yolcu taşınmaktadır. Ankara otobüs firma sayısı zaman zaman değişiklik göstermekle birlikte ortalama 200 civarındadır.

Öyle ki Ankara otobüs firmaları listelerde alfabetik sıraya konarak listelenir ve Ankara otobüs biletleri web sitelerde online olarak ve şehrin birçok semtinde yazıhanelerde satılmaktadır.

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları