Ankara Otobüs Bileti

Ankara Otobüs Bileti

Ankara otobüs bileti almak artık çok kolay bir hale geldi. İnternetin sunduğu avantajlardan olan online bilet satış sisteminden yararlanarak Ankara için bilet aramasında bulunabilirsiniz. Önceden olduğu gibi otogarı veya otobüs şirketlerini aramak yerine online platformlar sayesinde Ankara otobüs bileti bir tıkla karşınızda. Biletsec.com adresine tıklayarak pek çok otobüs firmasından Ankara için boş olan koltukları görebileceğiniz gibi Ankara ekonomik otobüs biletleri içinden bütçenize uygun olanını da seçebileceksiniz.  Ankara Otobüs Firmaları ve Ankara Otogarı Nerede? linke tıklayarak görebilirsiniz.

Ankara’nın Coğrafyası

Türkiye’nin başkenti olan Ankara İç Anadolu Bölgesi’nin gelişmiş şehirlerinden biridir. 5.000.000 üzerinde olan nüfusu ile birlikte ticaret, eğitim, sanayi, tarım ve hayvancılık açısından oldukça gelişmiştir. Ülkemizde en fazla üniversite ve okumuş kesim bu ilimizdedir.

Ankara’nın İlçeleri

AkyurtAltındağAyaşHaymana, BalaBeypazarıÇamlıdere, KazanÇankayaÇubukElmadağ, MamakEtimesgutEvrenGölbaşı,PolatlıGüdülKalecikKeçiörenKızılcahamamŞereflikoçhisarNallıhan, PursaklarSincan, Yenimahalle ilçelerinden oluşmaktadır.

Ankara’ya Nasıl Gidilir?

Ankara’ya Karayolu Ulaşımı: Ankara otobüs firmaları ile Türkiye üzerinde her yere gidilebilmektedir. En uygun Ankara otobüs biletini satın almak için biletsec.com’u kullanabilirsiniz.
Ankara’ya Deniz Yolu Ulaşımı: Ankara’da deniz bulunmaması ve deniz kıyısına yakın olmaması nedeniyle bu ulaşım türü yoktur.
Ankara’ya Demiryolu Ulaşımı:  Merkez tren istasyonu Ankara’dır. Altındağ Ulus semtine varıldığında Türkiye’nin çeşitli şehirlerine giden hızlı tren seferlerinden faydalanılabilir.
Ankara’ya Hava Yolu Ulaşımı: Ankara’nın Çubuk ilçesinde bulunan Esenboğa Uluslararası Havalimanından yurt içi ve yurt dışı seferlerle istenilen bölgelere uçulabilmektedir.

Ankara’da Gezilecek Yerler

Ankara’nın tarihi yapısına özel olarak gezilebilecek en anlamlı mekânların başında Anıtkabir geliyor. Ankara’ya tepeden bakış için Atakule görülmeye değer yerlerden. Gençlik Parkı, Harikalar Diyarı, Kuğulu Park, Mogan Gölü, Atatürk Orman Çiftliği, Harmanönü, Beypazarı, Kızılcahamam ve Tuz Gölü Ankara’da doğayla iç içe olmak isteyen ya da eğlenceli alanları merak edenler için gezilecek nadide mekânlardan bazılarıdır.

Ankara’daki Müzeler

Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Etnografya Müzesi, Cumhuriyet Müzesi, Atatürk Evi Müzesi Ankara’nın Türk milleti için önemini yansıtan ve gezilmesi gereken mekânlarındandır.

Ankara’daki Tarihi Yapılar

Hacı Bayram Camii, Kocatepe Camii, Aslanhane Camii, Sultan Alaeddin Camii gibi camiler turistler tarafından oldukça ziyaret edilen yerlerdendir. Camlı Köşk, Zafer Anıtı, Augustus Tapınağı, Zağfiran Anıtı ve Kayabaş Mozaiği görülmesi gereken tarihi mekânlardandır.

Ankara’nın Meşhur Yemekleri

Tarhana Çorbası
Ankara Tavası
Orman Kebabı
Bulgur Pilavı
Kadınbudu Köfte
Kol Böreği
Tandır Böreği
Çılbır
Keşkek
Gözleme
Bazlama
Kömbe
Kabak Tatlısı
Zerdali Hoşafı

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları