Ağrı Otobüs Bileti

Ağrı Otobüs Bileti

Ağrı otobüs bileti bulmakta zorlanıyor ve ya nereyi arayacağınızı bilmiyorsanız online bilet satış sistemi ile istediğiniz yerden bilet rezerve edebilirsiniz. Önceden beri uçak biletleri için kullanılan bu sistem hayatımıza internetin girişi ile daha farklı bir boyut kazandı ve Ağrı otobüs biletleri için tek bir tık yetiyor. Sizde kendiniz için Ağrı ekonomik otobüs biletleri arıyorsanız biletsec.com adresinin sunduğu ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz. Ağrı Otobüs Firmaları ve Ağrı Otogarı Nerede? linke tıklayarak görebilirsiniz.

Ağrı Coğrafyası

Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan ve ismini Ağrı Dağı’ndan alan Ağrı, geçmişte medeniyet eşiği olmasının yanında Türkiye’nin en yüksek bölgelerinden biridir. 540.000 üzerinde nüfusu ile gelişmekte olan illerimizden Ağrı, otlaklık alanlarının bol olmasından dolayı hayvancılık gelişmiştir. Madenleri ve tuz ocakları ile de gelişmesine devam etmektedir.

Ağrı’nın İlçeleri

Ağrı’nın aynı isimli Ağrı ilçesi bulunduğu gibi bundan başka 7 tane daha ilçesi bulunmaktadır. Doğubayazıt, Diyadin, Hamur, Eleşkirt, Taşlıçay, Tutak ve Patnos diğer ilçeleridir.

Ağrı’ya Nasıl Gidilir?

Ağrı’ya Demiryolu Ulaşımı: Ağrı’dan demir yolu ulaşımı ile Erzurum ve Ankara illerine düzenli olarak seferler düzenlenmektedir. En uygun Ağrı otobüs bileti için Biletsec.com’u ziyaret etmekten çekinmeyin.
Ağrı’ya Havayolu Ulaşımı: Ağrı Havalimanı Türkiye üzerinde sadece Ankara’ya haftada 2 gün sefer düzenlenmektedir.
Ağrı’ya Denizyolu Ulaşımı: Ağrı denize kıyısı olmayan bir il olduğu için deniz yolu ulaşımı kullanılmamaktadır.
Ağrı’ya Karayolu Ulaşımı: Ağrı Doğu Anadolu Bölgesi’nde ulaşımın kesiştiği bölgelerden biri olduğu için karayolu ulaşımı açısından oldukça gelişmiş bir bölgedir. Ağrı otobüs firmaları ile Türkiye’nin çeşitli bölgelerine ulaşım sağlanabilmektedir.

Ağrı’da Gezilecek Yerler

Ağrı’nın gezilecek en gözde mekânı Ağrı Dağı’dır. Ağrı Dağı Nuh’un Gemisi’nin izlerini taşıyan bir yer olmasından dolayı sizlere tarihsellikle birlikte doğal bir güzellik sunacaktır. Kış mevsiminde Ağrı’ya gelecek olanlar için Bubi Dağı kayak yapmak için oldukça elverişli bir yer olacaktır. Meteor çukuru denilen bölgede meraklılar tarafından ziyaret edilecek yerlerdendir. Buz Mağarası ve Yılanlı Kaplıcası doğa meraklıları için cazip gezi alanlarındandır.

Ağrı’daki Müzeler

İstanbul Topkapı Sarayı ile aynı dönemde yapılan ve şu anda müze olarak halka açılan İshak Paşa Sarayı, bulunduğu devrin en ünlü saraylarından olup Osmanlı’nın Lale Devri’nde verdiği en önemli eserlerden biridir.

Ağrı’daki Tarihi Yapılar

Doğubayazıt Kalesi, Tokluca Kalesi, Diyadin Kalesi ve Kız Kalesi Ağrı’nın tarihi yapılarını oluşturan ve adeta tarih kokan mekânlarındandır. Beyazıt Eski Camisi, Harabe Göl, Sürmeli Mehmet Paşa Türbesi, Üç Kümbetler, Karagöz Kilisesi ve Hamur Kümbet gezilip görülecek diğer tarihi yapılarıdır.

Ağrı’nın Meşhur Yemekleri

Abdigör Köftesi
Kuş Ekmeği Çorbası
Mercimekli Köfte
Halbur Hurması
Haşıl
Ayranaş

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları