Afyon Otobüs Bileti

Afyon Otobüs Bileti

Afyon otobüs bileti artık sadece otobüs firmaları ve ya otogarlarda değil online bilet satış sistemlerinde de yolculara sunuluyor. Tek bir tıkla internet üzerinden Afyon otobüs biletleri ile ilgili olan pek çok bilgiye ulaşabildiğiniz gibi özel fiyatları ve otobüs firmalarına dair bilgileri de bulabiliyorsunuz. Yolculuğa çıkmadan önce internet bağlantısının bulunduğu bir yerde Afyon ekonomik otobüs biletleri sayfasına ulaşmak ve kendiniz için en uygun bileti bulmak isterseniz biletsec.com adresinden yardım alabilirsiniz. Afyon Otobüs Firmaları ve Afyon Otogarı Nerede? linke tıklayarak görebilirsiniz.

Afyon Coğrafyası

Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde bulunan Afyonkarahisar, İç Anadolu Bölgesi’nin Ege Bölgesi’ne açılan eşiği gibidir. 600.000 üzerindeki nüfusunun büyük bölümünü gençlerin oluşturduğu Afyon ili, mermer ve gıda sanayisi açısından oldukça gelişmiştir. Et ve yumurta üretiminde ileri giden Afyon termal turizm alanında Türkiye’nin başkenti sayılmaktadır.

Afyon’un İlçeleri

388 köyü, 89 beldesi ve 18 ilçesi bulunan Afyon’un ilçeleri şunlardır: Sinpaşa, Şuhut, Sultandağı, Başmakçı, Bayat, Sandıklı, İscehisar, Kızılören, Bolvadin, İhsaniye, Çay, Çobanlar, Hocalar, Dazkırı, Evciler, Dinar ve Emirdağ’dır.

Afyon’a Nasıl Gidilir?

Afyon’a Karayolu Ulaşımı: Marmara, İç Anadolu, Akdeniz ve Ege bölgelerinin kesişim noktasında olan Afyon otobüs firmaları ile Türkiye’nin çeşitli illerine ulaşım sağlanabilmektedir. Biletsec.com sitemizden en uygun afyon otobüs bileti karşılaştırması yaparak online olarak satın alınabildiğini unutmayınız.
Afyon’a Demiryolu Ulaşımı: Türkiye’nin her yönüne Afyon’dan demiryolu ulaşımı bulunmaktadır. 4 ayrı demir yolu hattı olan Afyon’dan istenilen yöne yolculuk yapılabilir.
Afyon’a Havayolu Ulaşımı: Afyonkarahisar ilinde havalimanı bulunmadığı için ulaşım Kütahya’da bulunan Zafer Havalimanı üzerinden gerçekleştirilmektedir.
Afyon’a Denizyolu Ulaşımı: Afyonkarahisar ilinin denize kıyısı olmadığı için denizyolu ulaşımı bulunmamaktadır.

Afyon’da Gezilecek Yerler

Afyon’a gideceklerin Buzluk Mağarası, Phryg Vadisi’ni ve Sandıklı Hüdai Kaplıcaları ile Akşehir Gölü’nü mutlaka gezip görmeleri gerekir. Gazlıgöl ve Gecek kaplıcaları dinlenmek ve şifa bulmak isteyenlerin gidebileceği tatil mekânlarındandır. Eber Gölü ve Başkomutanlık Milli Parkı Afyon’a gelenleri doğallığı ile kucaklayacaktır. Termaller açısından da oldukça zengin olan Afyon’a gelip de termal bir kaplıcaya uğramadan geçilmemelidir.

Afyon’daki Müzeler

Kurtuluş Savaşı’nı simgeleyen şehirlerden biri olan Afyon’da Kurtuluş Savaşı ve Arkeoloji Müzesi, Afyon Zafer Müzesi ve Afyon Müzesi mutlaka gezilmesi gereken önemli müzelerdendir. Cumhuriyet Şehitleri Anıtı, Afyon Bolvadin Müzesi ve Anıtkaya Şehitliği Afyon tarihine dair izler taşıyan ve görülmesi gereken diğer müzelerdendir.

Afyon’daki Tarihi Yapılar

Tarihi yapılar açısından zengin bir yapıya sahip olan Afyon’da Mısri Cami, Eğerli Kaya Kilisesi, Karahisar Kalesi, Afyon Ulu Cami görülmeye değer yapılardandır.

Afyon’un Meşhur Yemekleri

Afyon Kebabı
Afyon Salatası
Arabaşı
Şebit
Yalım Pidesi
Patlıcan Böreği
Patlıcan Köftesi
Özbek Pilavı
Fırma Baklavası
Göce Tarhanası
Mekke Göllesi
Musakka
Yalancı Dolma

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları