Adana Otobüs Bileti

Adana Otobüs Bileti

Adana otobüs bileti mi almak istiyorsunuz? Online bilet satış sistemi ile artık kısa sürede kendinize en uygun bileti seçebilirsiniz. Öncelerde uçak bileti rezerve etmek için kullanılan bu sistem şimdi Adana otobüs biletleri almak isteyen yolcuların hizmetine sunuluyor. Adana’ya gitmek istiyorsanız ve hangi firmaların Adana’ya sefer düzenlediğini bilmiyorsanız internetten biletsec.com adresine bağlanarak Adana ekonomik otobüs biletleri rezerve edebilirsiniz. Adana Otobüs Firmaları ve Adana Otogarı Nerede? linke tıklayarak görebilirsiniz.

Adana Coğrafyası

Seyhan Nehri üzerinde Çukurova dağları içerisinde kalan Adana Türkiye’nin gelişmiş 6. metropolitan şehridir. 2.100.000 üzeri nüfusa sahip olan Adana maden açısından zengin olmasıyla bilindiği gibi tarım alanları ve sosyo kültürel yapısıyla dikkat çeker. Ticaret, sanayi ve ulaşım açısından da oldukça gelişmiş bir şehirdir.

Adana’nın İlçeleri

Akdeniz Bölgesinde bulunan Adana’nın ilçeleri şunlardır: Yüreğir, Çukurova, Sarıçam, Karaisalı, Yumurtalık, Karataş, Seyhan, Çukurova, Seyhan, Yüreğir, Tufanbeyli, Saimbeyli, Feke, Ceyhan, İmamoğlu, Aladağ ve Pozantı’dır.

Adana’ya Nasıl Gidilir?

Adana’ya Demiryolu Ulaşımı: Türkiye’nin çeşitli bölgelerine Adana’dan tren seferleri düzenlendiği gibi diğer illerden de Adana’ya demiryolu ulaşımı ile gelinebilmektedir. Adana otobüs bileti kredi kartına taksit ile biletsec.com web sayfasından satın alınabilmektedir.
Adana’ya Karayolu Ulaşımı: Adana otobüs firmaları ile Türkiye’nin çeşitli yerlerine kara yolu ulaşımı gerçekleştirilebilmektedir.
Adana’ya Denizyolu Ulaşımı: Toros Gübre Fabrikaları Limanı ve Botaş Limanı olan Adana yolcu seferleri değil yük taşımacılığı ve uluslararası petrol taşımacılığı yapmaktadır.
Adana’ya Havayolu Ulaşım: Yurt içine ve yurt dışına Adana Havalimanı’ndan uçak seferleri düzenlenmektedir.

Adana’da Gezilecek Yerler

Seyhan Barajı, Adana Merkez Park, Yumurtalık Plajı, mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Aladağ Meydan Yaylası ile Kozan Göller Yaylası gezilip görülmesi gereken doğa harikalarındandır. Tuzla Gölü ise doğal görünümü ile Adana’ya gelenlerin uğraması gereken yerlerdendir. İsteyenler Acısu Kaplıcaları’nda biraz mola verebilir ve dinlenebilirler. Adana sıcak bir şehir olduğu için kış aylarında gelenlerde sıcak bir atmosferle karşılaşabilirler.

Adana’daki Müzeler

Tarihi bir yapıya sahip olan Adana’ya varınca Misis Antik Kenti, Ayas Antik Kenti, Akören Antik Kenti görülebilecek doğal müzelerdendir. Adana Atatürk Müzesi, Arkeoloji ve Etnografya müzeleri de gezilip görülecek değerlerdendir.

Adana’daki Tarihi Yapılar

Tarihi Tepebağ Evleri, Çarşı Türk Hamamı, Adana Bedesteni, Büyük Saat Kulesi, Sabancı Camii, Ulu Cami, Kozan Kalesi, Bebekli Kilisesi, Yeşil Mescid ve Taş Köprü görülmeye değer nitelikte tarihi yapılardır.

Adana’nın Meşhur Yemekleri

Şalgam Suyu
Bici Bici
Adana Kebap
Analı Kızlı Çorbası
Şırdan
Kısır
Etli Kömbe
Şiş Börek
Tutmaç
Fellah Köftesi

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları