Abant

Abant Nerede?

Ülkemiz taşıyla toprağıyla her bir karışıyla gezip görülmeye değer yerlere sahiptir. Bunlar şirin beldelerden gösterişli ilçelere kadar yüzlercesidir. Akın akın turist çeken birçok doğa harikasına sahip olan ülkeye her yıl binlere insan gelmektedir. Bir gelenin bir kez daha gelmek isteyeceği bu büyüleyici ilçelerimizden biri de hiç şüphesiz Abant’tır

Abant binlerce yıl çeşitli kültürde ve dilde olan birçok millete ev sahipliği yapmıştır. Misafirleri ağırlayışıyla misafirleri memnun eden ilçe onların tekrar tekrar gelmelerine sebep olmuş ve onlarca işgal atlatmasına neden olmuştur. Abant milattan önce 5000 ila 3000 yılları arasında Hititlere uzanan ve günümüze kadar hayatını sürdürmüştür.

Abant’ta görülmesi gereken yerler

Abant denildiği zaman yediden yetmişe hiç şüphesiz herkesin aklına ilk gelen, doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı olur. Abant Gölü Milli Parkı, Abant’a giden herkesin öncelikli görmesi gereken yerleri arasında yer almalıdır. Abant’a gittiğiniz zaman dağların kokusunu içinize çekerek yoğun geçen şehir hayatının tozlarını zihninizden atacaksınızdır. Görkemli yeşilliğiyle gözleriniz kamaşacak oksijen dolu bu diyara tekrar tekrar gelmek isteyeceksinizdir.

Gitmeniz gereken yerlerden bir tanesi de Yedigöllerdir. Abant’a oldukça yakın bir mesafede yer alan Yedigöller Bolu’da mutlaka gidip görülmesi gereken yerlerdendir. Kışlarının sert oluşu ağaçlarını güçlü kılmış ve havaya saçtıkları neşeyle derinize akciğerlerinize nüfus etmeye devam etmiştir. Sevdiklerinizle geçireceğiniz müthiş saatler doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Bu sizi kesinlikle yine yeniden buralara getirecektir. Yolunuz düşerse mutlaka o müthiş yemeklerinden de yemelisiniz.

Abant’a nasıl gidilir?

Abant’a ulaşım oldukça kolaydır. Karayolunu tercih ederek ulaşabilir, biletlerinizi biletsec.com sitemiz üzerinden online temin edebilirsiniz. Yolda giderken doğanın eşsiz mucizesi karşısında hayretinizi gizleyemeyeceksinizdir.

Bilet alırken sevdiklerinizi davet edip onlara da birer tane almayı unutmamalısınız. Tatilin tadını çıkarıp doyasıya eğlenmenizin temennisiyle.

Abant’ın tüm uçak ve otobüs seferlerine günün her saati biletsec.com sitemizden ulaşarak, biletinizi satın alabilirsiniz.

Şehirler ve Otobüs Firmaları

Tüm şehir ve otobüs firmalarına ait bilgilere aşağıdaki bölümden seçim yaparak kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Büyük Şehirler
  • Diğer Şehirler
  • Otobüs Firmaları